Формуємо команду педагогів профільного ліцею
8 травня 2025 року в Ліцеї №1 імені Лесі Українки відбувся круглий стіл для педагогів, які прагнуть працювати у профільному ліцеї академічного спрямування.
Тетяна Ващук, начальниця управління освіти і науки, визначила головні компоненти успішного функціонування закладу освіти, який реалізовуватиме принципи Нової української школи на профільному рівні. Вона повідомила про можливість організації навчання для вчителів на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Також наголосила на важливості фінансового стимулювання педагогів, зокрема встановлення 30% надбавки за престижність та додаткових надбавок за кошти територіальної громади. Наразі здійснюються заходи з формування матеріально-технічної бази за рахунок державної субвенції, обласного та місцевого бюджетів. Тетяна Ващук передала до ліцею фліпчарт від БО «Благодійний фонд «Поляки в Україні».
Юрій Рошка, директор Ліцею №1 імені Лесі Українки, ознайомив з освітніми пріоритетами та принципами організації освітнього процесу в профільному ліцеї. Планується запровадження 200-бальної системи оцінювання, оновлення матеріально-технічної бази та завершення модернізації харчоблоку.
Тетяна Шевчук, заступниця директора з навчально-виховної роботи Ліцею №1 імені Лесі Українки, розкрила питання щодо структури профілів навчання та орієнтирів у формуванні профільних класів. Вона зазначила, що зростає кількість запитів від здобувачів освіти на навчання в 10-х класах, що своєю чергою формує потребу в додаткових кадрах. У межах реалізації профільного навчання десятикласники упродовж І семестру матимуть змогу мігрувати між профілями, значна увага приділятиметься психологічній адаптації та виміру освітніх розривів.
Світлана Бондарчук, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», ознайомила учасників круглого столу з професійним стандартом учителя, окреслила компетентності та індивідуальну траєкторію професійного розвитку, запропонувала анкету для самооцінювання професійних компетентностей.
Тетяна Ткачук, психологиня Наталівської гімназії, розкрила питання вікових особливостей учнів 10-11 класів, запропонувала «ключі» до порозуміння між учителем та учнем.
Захід поєднав жваве обговорення та дискусію. Педагоги активно долучалися до практичних вправ, висловлювали думки, дискутували, надавали пропозиції. Дякуємо кожному учаснику зустрічі за небайдуже ставлення до освіти та її якості на профільному рівні.