УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЗВЯГЕЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міністерство освіти
і науки України
 

Реформа старшої школи: впровадження профільної освіти

Дата: 21.03.2024 14:18
Кількість переглядів: 416

На виконання законодавства України щодо реформування старшої школи та реалізації права на здобуття профільної середньої освіти, розпорядженням міського голови створена робоча група аби розробити План заходів функціонування профільного ліцею в громаді та винести на розгляд міської ради.

Очолює робочу групу заступниця міського голови Наталія Борис. До складу робочої групи також залучені освітні експерти, а саме: Олег Фасоля, керівник компоненту підтримки освіти на місцевому та регіональному рівні шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні», Віктор Лісовський, експерт з питань освіти Канадського проєкту «Супровід реформ в Україні» та Злата Безкоровайна, заступниця начальника управління загальної середньої, дошкільної, інклюзивної, позашкільної освіти та ресурсного забезпечення – начальник відділу загальної середньої, дошкільної, інклюзивної, позашкільної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації.

Під час першого засідання опрацьовано законодавство України та відповідні нормативно-правові документи щодо профілізації старшої школи. Обговорено досвід реформування старшої школи в Славуті та інших містах України. Визначено, що це дозволило зменшити навантаження на учнів та вивчати предмети, необхідні для майбутнього фаху. Робочою групою визначено ризики, які можуть виникнути в ході реалізації реформи, обговорено шляхи їх уникнення. Окреслено переваги створення профільного ліцею в громаді, чинники, які має врахувати громада, необхідність організації інформаційно-роз’яснювальної кампанії.

Дано ряд доручень управлінню освіти і науки міської ради для забезпечення якісного напрацювання Програми заходів.

Члени робочої групи переконані, що зміни у старшій школі незворотні, а відтягування процесу реформування рівнозначне втраті не лише часу, а й шансу стати кращими, задля забезпечення наших дітей сприятливими умовами для розвитку, досягнення успіху та раціонального вибору майбутнього.

 

 « повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень