РОЗШИРЕНА КОЛЕГІЯ управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради

Дата: 24.06.2022 10:44

23 червня в конференц-залі Будинку рад відбулося чергове засідання колегії управління освіти і науки міської ради в розширеному форматі за участі керівників закладів загальної середньої освіти.

Основним питанням, що обговорювалося стала підготовка закладів освіти до 2022-2023 навчального року. Начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна ВАЩУК ознайомила присутніх з особливостями нового навчального року:

- Відновлення освітнього процесу в очному форматі з врахуванням умов безпекової ситуації: наявність захисних укриттів.

- Навчання у кілька змін.

- Подання заяв на зарахування до закладу можливо дистанційно.

- Проведення підготовленими тренерами онлайн тренінгів з учителями щодо організації роботи з дітьми, що зазнали психотравматичних дій.

- Проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи серед учнів щодо прав людини під час війни на уроках історії та правознавства.

- Вилучення з предмету «Зарубіжна література» творів російських авторів.

- Надання знань з домедичної допомоги, самозахисту, протимінної безпеки на уроках «Захисту України» та «Здоров`я, безпека та добробут».

- Введення у «Свідоцтві досягнень» описових характеристик умінь і навичок з кожного предмета.

- Зменшення видів контролю при оцінюванні учнів.

- Надолуження освітніх втрат школярів через використання британського досвіду.

- Використання онлайн підручників для 5 та 9 класів.

- Видання нових підручників з інтегрованих курсів.

- Затвердження Концепції розвитку щоденного спорту в закладах освіти.

- Цифровізація (введення електронних документів про освіту через використання застосунку «Дія»)

- РозвитокSTEM – освіти, запровадження плану заходів до 2027 року, оснащення обладнанням.

- Сертифікація учителів початкових класів стартує 01.08.2022.

За результатами моніторингу роботи закладів позашкільної освіти надано методичні рекомендації та запропоновано продовжити роботу гуртків у формі змістовного дозвілля влітку 2022 року.

Окрім того учасниками колегії опрацьовано перелік основних заходів, які мають здійснити заклади освіти до 01.09.2022.