Організації дистанційного навчання у КЗ «ЦПО» Новоград-Волинської міської ради

Дата: 11.02.2022 08:56

Аналітична довідка щодо організації дистанційного навчання у КЗ «ЦПО» Новоград-Волинської міської ради

Анкета: «Якість освітніх послуг КЗ "ЦПО" під час дистанційного навчання»

Мета дослідження: оцінити якість освітніх і управлінських процесів, та напрацювати рекомендації щодо вдосконалення своєї діяльності під час дистанційного навчання.

Основними завданнями анкетування є:

- з’ясування думки здобувачів освіти щодо змісту дистанційного навчання і рівня викладання на освітніх платформах;

- забезпечення керівників гуртків  інформацією, що сприятиме покращенню якості підготовки занять у дистанційному режимі та підвищенню ефективності освітнього процесу.

Анкетування проводилось серед вихованців КЗ «ЦПО» та їх батьків. Про анкетування було повідомлено на сайті закладу та у соціальних мережах. Опитування проводилось анонімно, без вимоги реєстрації (загальнодоступна анкета). Загальна кількість отриманих анкет – 313.

З них: дошкільний вік – 29 , початкова школа – 91, середня школа – 149, старша школа – 73.

76 % дітей можуть користуватися інструментами для організації дистанційного навчання, які використовують педагоги центру позашкільної освіти.

Найбільш вдалі інструменти: Viber – 75 %, Google Class – 35.5%, Zoom – 42.8% .

84 % вважають, що матеріал запропонований дітям, подається в достатньому обсязі.

Зворотній зв’язок педагогів з дітьми організовано на 100 %.

На питання: «Чи подобається дитині навчання в дистанційному режимі?» отримали такі результати: 48.2% - «частково», 31 % - «так», 20.8 % - «ні».

65.2%  дітей вчаться самостійно, але батьки контролюють процес, 25.6 % - вчаться самостійно, 9.3% - вчаться тільки з допомогою батьків.

Ефективність роботи гуртків у дистанційному режимі оцінило - 48.6%, частково - 41.2%, ні – 10.2%.

Серед пропозицій, побажань, зауважень щодо організації навчання учнів за допомогою дистанційних технологій у КЗ «ЦПО» найчастіше звучала потреба вдосконалення методики організації освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

1. Завідувачам сприяти підвищенню рівня викладацької майстерності педагогічних працівників щодо застосування різних технологій дистанційного навчання, збалансованого розподілу навчального навантаження вихованців.

2. У разі продовження застосування дистанційних форм навчання разом з керівниками  гуртків забезпечити використання у навчальному процесі виключно корпоративних ресурсів (Moodle, Google Classroom).

Завідувачка масово-організаційним відділом                 Мирослава АНТОНОВА