УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ЗВЯГЕЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міністерство освіти
і науки України
 

Експертиза психологічного та соціально-педагогічного інструментарію

Дата: 22.02.2021 16:25
Кількість переглядів: 114

Фото без опису

 

Діагностичний інструментарій є основою професійної діяльності працівника психологічної служби як, власне, діагностика є єдиним базисом, на якому ґрунтується вся розвивальна та профілактична робота. Від точності результатів діагностики у повній мірі залежить ефективність подальшої роботи практичного психолога та соціального педагога.

З метою забезпечення ефективності діагностичних методик, психокорекційних, соціально-перетворювальних комплексів, що застосовуються працівниками психологічної служби ЗЗСО та ЗДО Новоград-Волинської територіальної громади у своїй професійній діяльності, експертною комісією було проведено експертизу психологічного та соціально-педагогічного інструментаріїв.

На затвердження в січні-лютому 2021 року  було подано26 документів, з них – 14 переліків діагностичного інструментарію та 12 психокорекційних та соціально-перетворювальних комплексів практичних психологів. Всі вони були ретельно переглянуті експертною комісією.

Карантинні обмеження внесли корективи в процедуру засідання експертної комісії: члени комісії мали змогу вивчити подані документи в зручний для себе час одноосібно. Всі рекомендації членів експертної комісії були враховані. Рішення приймалися колегіально.

В підсумку: одинадцять переліків психологічного інструментарію були затверджені на 5 років, тому що були сформовані за принципом відповідності методик:

• віковим особливостям учасників навчального процесу;

• вимогам надійності, валідності, достовірності;

• потребам працівників психологічної служби у дослідженні психічних властивостей особистості, станів, процесів та міжособистісних взаємин; особливостей навчально-виховного процесу;

• вимогам ефективного використання в умовах закладу освіти.

Також враховувалися можливості доступу до психодіагностичних методик, тобто їх наявність у збірниках психодіагностичних методик, затверджених Міністерством освіти і науки України.

         На три роки було затверджено 3 переліки інструментарію працівників психологічної служби.

 Психокорекційні та соціально-перетворювальні комплекси працівників психологічної служби були представлені 7 практичними психологами та соціальними педагогами ЗЗСО та ЗДО міської громади.

Особливої уваги заслуговують роботи Сусловець Оксани Анатоліївни – практичного психолога І категорії ДНЗ № 2: психокорекційний комплекс: «Адаптація дітей раннього та молодшого дошкільного віку до умов дошкільного закладу», корекційно-розвивальні комплекси: «Психологічна адаптація дітей дошкільного віку до навчання в школі», «Розвиток емоційної сфери у дітей старшого дошкільного віку», Возняк Анжели Олександрівни, практичного психолога ІІ категорії ДНЗ № 1: психокорекційні комплекси: «Адаптація дитини до умов закладу дошкільної освіти», «Готовність дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі».

За результатами роботи експертної комісії всі практичні психологи та соціальні педагоги отримали відповідні документи для своєї професійної діяльності.

 

Практичний психолог ЦПР ПП

Якубович Ольга

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень