Про діяльність Центру психологічної допомоги дітям та дорослим

Дата: 29.03.2022 15:21

З 28 лютого 2022 року в рамках Гуманітарного координаційного
центру, який діє при виконавчому комітеті міської ради працює Центр
психологічної допомоги дітям та дорослим. Метою діяльності центру є
надання консультативної допомоги та підтримки, зниження рівня тривоги
послаблення стресових реакцій, зміцнення природної психологічної стійкості в період дії воєнного стану.
  Станом на 29 березня 2022 року фахівцями Центру психологічної
допомоги дітям та дорослим проведено 158 консультацій, з них: 127
консультацій мешканців Новоград-Волинської міської територіальної
громади та 31 консультація з внутрішньо переміщеними особами. В ході
роботи дотримується принципи конфіденційності, отримана інформація
зберігається в таємниці і не підлягає розголошенню. Слід зауважити, що кризове психологічне консультування здійснюється цілодобово в телефонному режимі (24/7).
 За допомогою звертаються дорослі, рідше діти підліткового та юнацького віку. Практичні психологи інформують про основні способи подолання тривожності, паніки, посттравматичного синдрому, страху, істерики тощо. Вчать прийомам самодопомоги та допомоги в стресових ситуаціях.
   Для зручності користувачів створено фейсбук сторінку «Центр надання гуманітарної допомоги Новоград-Волинської міської територіальної громади з надання психологічної допомоги дорослим», де розміщуються інформаційні матеріали спрямовані на підтримку батьків та їхніх дітей в період дії воєнного стану.
 Запущено інформаційну кампанію з надання психологічної підтримки:
- розроблено інформаційну брошуру «У ситуації сильної паніки»;
- підготовлено презентаційні матеріали «Психологія стресу»;
- створено відео ролик та презентаційний матеріал з теми «Ігрові дихальні вправи для знаття стресу для найменших»;
- створено відео ролики: «Як заспокоїти себе. Рекомендації для дорослих щодо нормалізації психоемоційного стану»; «Як заспокоїти дитину. Рекомендації батькам щодо надання психологічної підтримки дітям»;
«Способи самодопомоги при панічній атаці»; «Допомога та самодопомога при нервовому тремтінні», «Допомога та самодопомога при ступорі».
 Для осіб, які вимушені були залишити постійне місце проживання у зв’язку із ситуацією, проводяться очні індивідуальні кризові консультації та здійснюється психологічна просвіта щодо формування стресостійкості    та надання самодопомоги в кризовій ситуації. Наразі психологічну підтримку надано 38 дітям та 37 дорослим.
 Проведено тренінгові заняття з подолання наслідків психологічної травми дитини арт-терапевтичними засобами «Крила миру» та тренінгові заняття з подолання наслідків психологічної травми дорослих «Лінія добра» У непростий час війни варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти як фізичне, так психічне здоров’я.

Центр психологічної допомоги дітям та дорослим