Безпека дітей в інтернеті

Дата: 25.06.2021 15:24

Сучасні діти вже народились в епоху Інтернету і не знають життя без нього. Для них світ онлайн є невід’ємною частиною життя. Але і у реальному житті, в Інтернеті є такі ж реальні загрози.
   Згідно з результатами дослідження, що було проведено Proinsight Lab у партнерстві Уповноваженим Президента України з прав дитини та Міжнародною благодійною організацією «Служба порятунку дітей»:
   - 73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про насилля, яке трапилось з ними в Інтернеті;
  - кожна п’ята дитина в середній школі та близько 40% дітей старшої школи отримували запитання в Інтернеті про свої інтимні частини тіла;
   - кожна десята дитина середньої школи та кожен п’ятий в старшій школі отримували запити на надсилання своїх інтимних фото;
   - кожний п’ятий учень середньої школи і 42% дітей старшої школи готові зустрітись з незнайомцем з Інтернету.
  Тому важливо формувати у дітей обізнаність про те, якими є сексуальні ризики в Інтернеті, як їх запобігти та як діяти.
   Матеріали для занять з дітьми, а також довідник для вчителів (Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників – довідник : dovidnyk_dlya_pedagogichnyh_praczivnykiv.pdf [17,89 Mb][274]  ) та для батьків та вихователів (“Створюємо онлайн-простір разом з дітьми”), можна знайти за посиланням:  https://stop-sexting.in.ua/category/materials/.
   З умовами отримання електронного документу, що посвідчує проведення уроку, також можна ознайомитись на останній сторінці посібника вчителя. Якщо перед проведенням уроку вчителі прагнуть дізнатись більше про особливості захищеності дітей в цифровому середовищі та про роль вчителя у цьому, для вільного перегляду доступний спеціалізований вебінар «Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів», що розміщений у вільному доступі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=FqWpEIzxQes

(За матеріалами листа Уповноваженого Президента України з прав дитини М.М. Кулеби).